Voice

 מיכל כהן בעלת תואר הצטיינות מ Berklee College of Music בבוסטון, בעלת תעודת הוראת פיתוח קול בשיטה הייחודית Somatic Voicework(TM) The Lovetri Method מ Shenandoah University בוירג’יניה משנת 2005, והשתלמה בשיטת Estill בברלין משנת 2012.

מיכל מעבירה שיעורים פרטיים בסטודיו במרכז תל אביב ובסטודיו בראש העין ועובדת עם זמרים מבצעים בכל הסגנונות, מקצועיים ומתחילים, מטפלת בבעיות קוליות, ובתרפיה דרך שחרור הקול והביטוי דרכו. הכנה להקלטות ועבודה בסטודיו. כמו כן, מעבירה סדנאות קבוצתיות לפיתוח קול חוויתי וסדנאות קבוצתיות לאלתור ווקאלי חופשי. 

מלמדת במיוזיק ביה”ס למוסיקה, הפקה ויצירה, בעבר גם לימדה בביה”ס רימון לג’אז ומוסיקה בת ימינו.

ההתייחסות לקול היא כאל כלי נגינה. המטרה היא להביא את הווקאליסט להכרות עם הקול שלו, עם היכולות והמגבלות שלו. לאחד את הגוף והקול עם הדעת על מנת להפיק סאונד בצורה בריאה ולהתמודד עם משימות ווקאליות בקלות יתרה.

לפרטים נוספים ותאום  054-6925644

 

חוויות:

״את מיכל היכרנו בעיצומה של עבודה לקראת המופע SEVEN בשנת 2015, הכימייה עם קבוצת האומנים הייתה מיידית ואוירה היתה חמה ומחבקת וגם הומוריסטית.
מאז ועד היום מיכל מלווה אותנו בשיעורי פיתוח קול.
זהו עסק לא פשוט להיות קשובה ל 7 או 8 שחקנים בו זמנית.
בסבלנות והתמדה מיכל יודעת בדיוק על מה לעבוד עם כל שחקנית ושחקן, כאילו היה זה שיעור פרטי. התוצאות מדברות בעד עצמן:
מהיכולת השחקנים לדעת איך להפיק קול בכל מני חללים ובכל מני אוירות של סצינות, עם שימת דגש לטיימינג, דיקציה, פרוייקטציה, קצב, הקשבה אחד לשני, שימוש בנפח קול בקבוצה ולבד. הכל נעשה בחיוך הגדול של מיכל.
אנחנו עוד נמשיך להתפתח יחד עם מיכל ורואים בה חלק אינטגרלי מהאנסמבל. ״
תאטרון מסתורין  www.mystorin.com 

 

 

“שמי עדן הולן, ואני זמרת במקצועי. פניתי למיכל כהן לפני כשנתיים, בגלל המלצות רבות ששמעתי עליה. בחרתי  לחזור להתאמן ולפתח את קולי, על אף שכבר הופעתי בארץ ובחו”ל והתפרנסתי ממוסיקה בצורה מקצועית ומאוד מכובדת.
מיכל היא בהחלט המורה הכי טובה שהיתה לי לפיתוח קול, היא הביאה אותי להישגים נפלאים בזמן קצר, ואף הצליחה לרפא לחלוטין יבלות שהיו לי על המיתרים, בזכות תרגילי פיתוח קול מיוחדים שלימדה אותי ליישם.
למיכל יש רגישות גדולה, אינטליגנציה נפלאה ורגישות לתלמיד. היא נעימה, בעלת הקשבה ייחודית לתלמיד ויודעת להעניק יחס חם ואישי בצורת ההוראה שלה.
אני חושבת שהיתרון הגדול של מיכל כמורה הוא ניסיונה הגדול כזמרת פעילה בסצנה הבינלאומית, ולכן אני ממליצה בחום לכל זמרת מקצועית לפנות אליה בכדי להתפתח עוד וכמובן גם לזמרים מתחילים בכדי לבסס טכניקה נכונה ויציבה.
אני אומנם שרה בנישת הג’אז, אך הרגשתי שהיא מאוד תרמה לי בשירה של סגנון מוסיקת עולם ואינטונאציה קולית מדויקת.
אני מוקירת תודה להתפתחות הקולית שמיכל הקנתה לי והן לריפוי היבלות שהפריעו לי מאוד בשירה בזמנו ולא חזרו מאז, בזכות התרגילים שמיכל נתנה לי.״
Eden Holan

 

״מיכל היא המורה הראשונה שלי לפיתוח קול והתהליך שעברתי איתה הוא מדהים. הגעתי עם קול לא מבוסס וקטן ובזכות התהליך שעברתי אתה  הקול שלי התעצב וגדל. אחרי כל שיעור אני מרגישה את ההתקדמות. מיכל יודעת להתאים לי כל פעם את התרגילים שיקדמו אותי וייצבו את הקול שלי. היא גם עוזרת לי באופן הגשת השירים ועוזרת לי להשתחרר. עכשיו אני מרגישה בנוח לשיר בקול גדול  וחזק. בנוסף מיכל עוזרת לי לאלתר. בזכות התרגילים שהיא נותנת לי האוזן שלי מתפתחת ואני יכולה לאלתר בחופשיות ולשיר יותר צלילים על האקורדים וזה קידם אותי מאוד. מה שאני אוהבת בלימוד שלי עם מיכל זה שהיא לא מכתיבה לי מה לעשות. ביחד היא עוזרת לי לגלות את מה שאני אוהבת ואת השינויים במנגינה שאני רוצה לעשות.  מיכל למדה אותי את כל מה שאני יודעת על ג’אז ועל שירה כזמרת יחידה במשך שלוש שנים ואני מרגישה שעדיין יש לי עוד כל כך הרבה ללמוד ממנה ולהשתפר. אני מאוד שמחה שהיא המורה שלי.״
נעמי אהרוני גל

 

“באמצעות הלימודים עם מיכל, קיבלתי המון כלים והשראה לשיר עם נוכחות וביטחון. כזמרת יוצרת. הכלים ותרגילים מלווים אותי לקראת כל חזרה, הקטלה והופעה. אני מרגישה שגיליתי הרבה יכולות ווקליות בזכות העבודה עם מיכל. בהחלט חוויה מלמדת, שימושית וכיפית. תודה רבה מיכל!”
אביבית זביידה  Avivit Zveda

 

״למדתי מספר שנים אצל מיכל.
התחלתי שיעורי פיתוח קול בלי לדעת מה אני צריך לשפר, אבל עם הזמן הבנתי כמה השתפרה לי יציבות הקול, דיוק בפיטץ׳ , דיקציה וקלילות משמעותית בהפקת הצלילים. מעבר לכך נהנתי מהשיעורים- אם זה מאוירה טובה, פעילות פיזית או ביצוע שירים וקבלת פידבקים.״
אלון רפה

 

״מורה מדהימה, עברתי איתה תהליך שיכיל לקרות רק בזכותה״

״שיעורים מעולים, מורה נהדרת מגיעות לה מחמאות״

״קורס בנוי בצורה טובה מאוד ומיכל מעבירה אותו באופן מקצועי וכייפי״

״היה לי מאוד כיף וזה פתח את המחשבה שלי לכיוונים אחרים. ממש מדהים.״

״קורס אדיר, מיכל מקצועית ברמות ונעימה״

״שיעורים ומורה ברמה גבוהה מאוד, מספק דרייב להתקדמות״

״מורה מצויינת, ממליצה לכולם. עובדת איתי נכון, אני שבעת רצון, התקדמתי המון.״

״מורה מצויינת, קשובה וסבלנית.״

״הפקתי המון מהשיעור.״